12 marca 2017

O mnie

Jestem członkiem Izby Adwokackiej we Wrocławiu od 2009 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w znanych i cenionych wrocławskich kancelariach adwokackich. W obszarze mojej praktyki zawodowej pozostaje obsługa zarówno przedsiębiorców o charakterze indywidualnym i zbiorowym jak i osób fizycznych w zakresie szeroko rozumianego prawa nieruchomości, w tym m.in. w procesach związanych z inwestowaniem w nieruchomości gruntowe, służebnościami gruntowymi czy rozwiązywaniem sporów właścicielskich.

Reprezentuję podmioty gospodarcze i prywatne w procesach sądowych i postępowaniach z zakresu prawa karnego. W ramach świadczonych usług współuczestniczyłem w obsłudze prawnej Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2013-2015. Doradzałem przedsiębiorcom m.in z branży budowlanej, architektonicznej, muzycznej czy hotelarskiej, a także z sektora energetycznego (odnawialne źródła energii) w zakresie doboru odpowiedniej formy wykonywania działalności, biorąc udział w procesie negocjacji i zawierania umów handlowych czy rejestrując znaki towarowe.

Od stycznia 2017 roku jestem członkiem Zespół ds. Przeciwdziałania Niedozwolonym Praktykom Świadczenia Usług Prawniczych przy Dziekanie Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu. Z dniem 19 października 2020 roku powołany zostałem na Zastępcę Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej we Wrocławiu. Biegła znajomość języka angielskiego pozwala mi sprostać oczekiwaniom podmiotów zarówno polskich, jak i zagranicznych.

adw. Michał Lachowicz