12 marca 2017

O mnie

Jestem członkiem Izby Adwokackiej we Wrocławiu od 2009 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w znanych i cenionych wrocławskich kancelariach adwokackich. W obszarze mojej praktyki zawodowej pozostaje obsługa zarówno przedsiębiorców o charakterze indywidualnym i zbiorowym jak i osób fizycznych w zakresie szeroko rozumianego prawa nieruchomości, w tym m.in. w procesach związanych z inwestowaniem w nieruchomości gruntowe, służebnościami gruntowymi czy rozwiązywaniem sporów właścicielskich.

Reprezentuję podmioty gospodarcze i prywatne w procesach sądowych i postępowaniach z zakresu prawa karnego. W ramach świadczonych usług współuczestniczyłem w obsłudze prawnej Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2013-2015. Doradzałem przedsiębiorcom m.in z branży budowlanej, architektonicznej, muzycznej czy hotelarskiej, a także z sektora energetycznego (odnawialne źródła energii) w zakresie doboru odpowiedniej formy wykonywania działalności, biorąc udział w procesie negocjacji i zawierania umów handlowych czy rejestrując znaki towarowe.

Od stycznia 2017 roku jestem członkiem Zespół ds. Przeciwdziałania Niedozwolonym Praktykom Świadczenia Usług Prawniczych przy Dziekanie Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu. Biegła znajomość języka angielskiego pozwala mi sprostać oczekiwaniom podmiotów zarówno polskich, jak i zagranicznych.

adw. Michał Lachowicz